F.H.U. Install-Tech

Nasze usługi

Pompy ciepła do C.W.U.

Pompy ciepła firmy Ochsner Austriackiego producenta do przygotowania ciepłej wody typu EUROPA wykorzystują energię cieplną zawartą w powietrzu i w gruncie pozyskując ze środowiska większość energii potrzebnej do pracy. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody. Działają już przy temperaturze powietrza sięgającej -8°C (EUROPA 333), dlatego potrafią pokryć 70-100% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Są one doskonałą alternatywą dla kolektorów słonecznych, gdyż w przeciwieństwie do nich nie są uzależnione od warunków atmosferycznych. Grunt to także źródło ciepła dla pomp ciepła przygotowujących ciepłą wodę, urządzenia te pobierają ciepło zawarte w gruncie poprzez technologie bezpośredniego odparowania -woda.W gruncie umieszcza się jedną lub dwie sondy miedziane o długości 75mb. Urządzenie typu EUROPA 323 DK-EW i EROPA Mini EWP1,Europa Mini EWP2 które to cało rocznie pokrywają zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla budynków jednorodzinnych i usługowych.

Zalety w skrócie
– Praca w zakresie temperatur zasysanego powietrza od -8°C do + 45°C;
– Prosty montaż przewodów powietrznych
– Możliwość wykorzystania ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia;
– Dodatkowe możliwości do wykorzystania: osuszenie piwnicy, efekt „klimatyzacji” i „przewietrzania” domu;
– Zasobnik c.w.u. o poj. 290 l wykonany ze stali emaliowanej z ochronną anodą przeciwkorozyjną;
– Intuicyjna regulacja temperatury ciepłej wody w granicach od 23°C do 60°C;
– Kompaktowa budowa i cicha praca
-W standardzie grzałka elektryczna o mocy 1,5 kW pozwalająca uzyskać temp. przegrzewu od + 60°C do + 65°C
(przeciw bakteriom Legionelli);
– Idealne rozwiązanie w przypadku termomodernizacji jak i nowego budownictwa.
Dodatkowe funkcje modeli EUROPA 323 (w standardzie)
– Zoptymalizowany układ chłodniczy gwarantujący wysokie wskaźniki COP;
-Zastosowanie algorytmu odszraniania zapewniające prace urządzenia do aż -8°C EUROPA 323);
– Współpraca z instalacją fotowoltaiczną lub turbiną wiatrową;
– Funkcje sterowania umożliwiające nadzór nad pięcioma niezależnymi źródłami ciepła (pompa ciepła, kolektory słoneczne, fotowoltaika, grzałka elektryczna, kocioł grzewczy), które są sterowane tak aby uzyskać jak największą sprawność całego systemu, a także jako priorytet wykorzystać darmową energię odnawialną.

Zakup pomp ciepła do c.w.u. jest opłacalny zarówno z punktu widzenia budowy nowego domu, jak i modernizacji dotychczasowej instalacji c.w.u. Urządzenia doskonale sprawdzają się jako samodzielny bądź uzupełniający system przygotowania ciepłej wody, zapewniając jej podgrzanie do +60°C z wyłącznej pracy pompy ciepła, bez używania grzałek elektrycznych. Wbudowana wężownica umożliwia podłączenie do innych źródeł ciepła
Ale to nie wszystko, możliwość doprowadzenia powietrza przewodami do długości 10 metrów daje szeroką gamę zastosowań i dodatkowych funkcji bez ponoszenia dodatkowych kosztów..

9

10

11